erişilebilirlik

wagamama web sitesini ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederiz

wagamama olarak biz web sitemize erişmiş olmanızdan büyük bir onur duymaktayız. engelli bireyler de dâhil olmak üzere, sitemizin herkesin erişimine açık olmasını çok önemsemekteyiz. bu web sitesi, aşağıda listelenmiş olan bir dizi erişim özelliliğine sahip olacak şekilde tasarlanmıştır."

sitemizle ilgili erişim politikamızla ilgili bir sorunuz veya sitemizdeki her hangi bir içeriğe erişilmesine ya da sitemizin bir şekilde kullanımına ilişkin bir zorluğunuz varsa, lütfen bizimle irtibata geçiniz."

standartlara uygunluk:

w3c web içeriği erişilebilirlik kılavuzlarında belirtilen öncelikli a, aa ve seçilmiş aaa kılavuz istemlerini karşılamak hedeflerimizden biri olup, web sitemiz, potansiyel problem alanlarının belirlenmesi amacıyla hem bir dizi otomatik araçlar kullanılarak hem de belli elişi testler yapılmak suretiyle düzenli bir şekilde kontrol edilmekte, böylelikle de hem işin ruhunun yakalandığından hem de w3c'nin erişilebilirlik kılavuzu istemlerinin karşıladığından emin olunmaktadır."

diğer web sitelerine linkler:

wagamama web sitesi diğer bazı i̇nternet sitelerine bağlantılar içermektedir. wagamama bu web sitelerinin sahibi olmayıp, bunları işletmez, kontrol etmez ve değerlendirmez. böylesi web sitelerinin sayfaları “bizim erişilebilirlik” politikamız ile uyumlu da olmayabilir. bu sebepten dolayı, böylesi web sitelerinin erişilebilirlikleri ile ilgili tüm hususlar ve sorular bu sitelerin sahiplerine veya sunucularına yönlendirilmelidir."

alternatif metin:

web sitemizdeki görseller aynı zamanda genellikle “alt text” diye bilinen alternatif metin özelliklerine de sahiptirler. bu, bir web sitesinde belli bir amaca istinaden kullanılan her hangi bir görselin aynı zamanda yazılı bir tanımlama da içerdiği manasına gelir. bu “alt text” bilgisini kullandığınızda, ilgili görsel i̇nternet metin tarayıcıları ve ekran okuyucuları vb. gibi yardımcı teknolojiler tarafından anlaşılır. eğer bir görsel sadece dekoratif amaçlı kullanılmış ise, o zaman ilgili görsele ait metin özelliği (alt text) en iyi uygulamalara uygun olarak boş bırakılır."

okunabilir ve ebadı ayarlanabilir fontlar ve düzenleme:

wagamama web sitesi, ebatlarını web tarayıcınız üzerinden ayarlayabileceğiniz fontlar kullanır.

metnin boyutlarını yine web tarayıcınız üzerinden elle ayarlayabilirsiniz.

metin boyutlarını microsoft internet explorer tarayıcısında değiştirmek için, view > text size seçiniz ve tercih ettiğiniz font ebadını en küçükten en büyüğe giriniz. fabrika ayarı font ebadı medium’dur.

metin boyutlarını mozilla firefox ve diğer mozilla tabanlı tarayıcılarda değiştirmek için, view > text size seçiniz ve yükselt (increase) veya alçalt (decrease) giriniz. font ebadını fabrika ayarlarına geri getirmek için “normal”i seçiniz."

wagamama web sitesindeki fontlar bilgisayar ekranlarında rahatça okunması üzere seçilmişlerdir. sayfanın genel düzeni ilgili tarayıcının enine karşılık vermek üzere tasarlanmış olduğundan, tarayıcınızı kendi tercih ettiğiniz görüntüleme çözünürlüğüne uygun olarak ayarlayabilirsiniz